ΣΟ ΠΑΤΡΩΝ
Home Ιστορία Επικοινωνία Forum
Καλωσήλθατε στην επίσημη ιστοσελίδα του Σκακιστικού Ομίλου Πατρών
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ
ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΟ
ΣΠΟΥΔΕΣ
ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ
ΠΑΡΑΣΚΑΚΙΣΤΙΚΑ

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ 2008 Α΄ ΕΞΑΜΗΝΟ

 ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΣΣΠ 2008

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΗ ΦΑΣΗ  -  1ος γύρος
ΑΣ ΠΑΤΡΩΝ ¨ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ¨ ΣΟΠ 0-4
ΓΚΟΡΤΣΙΛΑΣ  ΗΛΙΑΣ ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝ. 0-1
ΤΣΑΚΑΛΟΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΙΤΣΕΛΗΣ  ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 0-1
ΠΑΧΑΚΗΣ  ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩ. 0-1
ΜΑΧΑΙΡΑΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΖΟΛΑΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ 0-1

 

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ  -  2ος γύρος
ΣΟΠ ΣΟ ΡΙΟΥ 0,5-3,5
ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΟΥΝΤΖΑΣ ΧΡΥΣΑΝΘΟΣ 0,5-0,5
ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΑΡΑΠΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 0-1
ΠΙΤΣΕΛΗΣ  ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 0-1
ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩ. ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ 0-1
 

 ΤΟΥΡΝΟΥΑ 10ΧΡΟΝΩΝ 

                        

 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ "ΑΓΟΡΙΑ 1998"

Final Ranking

Rank SNo. Name Rtg Pts Fide
1 1 ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 1085 6 21
2 3 ΜΠΑΜΠΟΥΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1005 5 17
3 7 ΛΕΥΘΕΡΙΩΤΗΣ ΑΙΜΙΛΙΟΣ 1000 12½
4 2 ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1005 12½
5 5 ΣΟΦΙΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ 1005 3 8
6 4 ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1005
7 6 ΚΑΡΑΤΖΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1000 1
8 8 ΤΣΑΓΓΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1000 ½ 2

 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ "ΑΓΟΡΙΑ 1999"

Final Ranking

Rank SNo. Name Rtg Pts SB
1 4 ΖΑΠΑΝΤΕΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 1000 6 6.00
2 1 ΣΦΕΤΣΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 1000 4.25
3 2 ΜΑΡΜΑΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1000 2 4.00
4 3 ΧΟΛΕΒΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1005 3.75

 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ "ΑΓΟΡΙΑ 2000"

Final Ranking

Rank SNo. Name Rtg Pts SB
1 3 ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1015 4 2
2 2 ΚΟΛΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1000 1 1
3 1 ΜΕΓΑΛΟΒΑΣΙΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1000 1 1

 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ "ΑΓΟΡΙΑ 2001-02"

Final Ranking

Rank SNo. Name Rtg Pts SB
1 4 ΣΤΕΦΑΝΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 1000 6 6.00
2 3 ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 1000 2 4
3 2 ΦΩΤΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1000 2 4
4 1 ΧΟΛΕΒΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1000 2 4

 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ "ΚΟΡΙΤΣΙΑ"

Final Ranking

Rank SNo. Name Rtg Pts SB
1 3 ΤΕΡΖΗ ΝΕΦΕΛΗ 1000 6.25
2 4 ΣΦΕΤΣΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 1000 3 5.25
3 5 ΧΟΛΕΒΑ ΧΡΥΣΟΥΛΑ 1000 3 5.25
4 1 ΣΤΟΥΠΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ 1000 2 6.00
5 6 ΗΡΑΚΛΕΟΥΣ ΙΩΑΝΝΑ 1000 3.50
6 2 ΚΟΥΡΟΥΝΗ ΜΥΡΤΩ 1000 1 1.50
 

 39ο ΑΝΟΙΚΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΟ ΠΑΤΡΩΝ  -  02-07.01.2008

  Βαθμολογία ανά κατηγορία

 Τελική Βαθμολογία

Rank SNo.   Name Rtg FED Club Pts Fide
1 2   Σπυρόπουλος Γιώργος 2178 GRE ΣΟ Πατρών 6 23½
2 1 FM Πούντζας Χρύσανθος 2219 GRE ΣΟ Ρίου "Ο ΄Αγιος Γεώργιος" 21
3 5   Κόκκαλης Βασίλης 2129 GRE ΑΚ Ζωγράφου 5 23½
4 3   Στούμπος Κώστας 2153 GRE Πανιώνιος Γυμναστικός Σύλλογος 5 23
5 4   Πιτσέλης Γρηγόρης 2132 GRE ΣΟ Πατρών 5 23
6 8   Μασούρος Παναγιώτης 1941 GRE Ναυταθλητική Ένωση Πατρών 5 20
7 7   Τσαγγάρης Σπύρος 2020 GRE ΣΟ Πατρών 20½
8 9   Βαζούρας Θόδωρος 1911 GRE ΣΟ Ικαρίας "Ι. Τζελέπης" 18½
9 10   Αθανασίου Γιώργος 1865 GRE ΣΟ Ικαρίας "Ι. Τζελέπης" 18½
10 6   Κουτσίδης Μιχάλης 2081 GRE ΑΣΟ Αιγίου 4 17½
11 15   Τσαγγάρης Ηρακλής 1500 GRE ΣΟ Πατρών 4 17
12 17   Γεραμούτσος Γιώργος 1390 GRE ΣΟ Πατρών 4 17
13 14   Μαλαφούρης Διονύσης 1525 GRE ΣΟ Πατρών 4 16½
14 19   Τερζής Φίλιππος 1190 GRE ΣΟ Πατρών 4 15½
15 18   Παχάκη Χριστίνα 1265 GRE ΑΣΟ Αιγίου 4 13
16 11   Δεληγιάννης Παρασκευάς 1578 GRE Ναυταθλητική Ένωση Πατρών 16
17 12   Χλιάππας Ιωάννης 1910 GRE ΣΟ Πατρών 15
18 32   Παναγιωτόπουλος Λεωνίδας 1000 GRE ΣΟ Πατρών 11½
19 28   Βουτσινάς Κοσμάς 1005 GRE ΣΟ Πατρών 3 11
20 30   Κάππας Γεράσιμος 1000 GRE ΣΟ Πατρών 3 11
21 23   Αναστασίου Θέμης 1010 GRE ΣΟ Πατρών 3 11
22 35   Φώτος Χρίστος 1015 GRE ΣΟ Πατρών 3 10½
23 33   Σπηλιάδης Θανάσης 1000 GRE ΑΣ Πατρών "Προμηθέας" 3 10½
24 24   Γκούτης ΄Αρης 1010 GRE ΣΟ Πατρών 3 10½
25 27   Καραγιάννης Γιώργος 1005 GRE ΑΣ Ακαδημία Πέλοπος Πατρών 3
26 16   Αναστασίου Δημήτρης 1400 GRE ΣΟ Πατρών 14
27 22   Σταματόπουλος Απόστολος 1015 GRE ΣΟ Πατρών 12
28 21   Ηλιόπουλος Κώστας 1045 GRE ΑΣ Ακαδημία Πέλοπος Πατρών 10½
29 34   Σταματόπουλος Γιώργος 1000 GRE ΣΟ Πατρών
30 26   Χαλκιόπουλος Αλέξης 1005 GRE ΣΟ Πατρών 2 9
31 20   Τσοκανάς Θανάσης 1125 GRE ΣΟ Πατρών 2 8
32 36   Ψαριάδης Μιχάλης 1000 GRE ΣΟ Πατρών
33 13   Σοφός Σπύρος 1575 GRE ΑΣ Πατρών "Προμηθέας" 1 7
34 29   Ιωαννίδης Ιάσων 1000 GRE ΣΟ Πατρών 1 5
35 31   Καρατζάς Χρήστος 1000 GRE ΣΟ Πατρών 1 4
36 25   Γεωργόπουλος Δημήτρης 1005 GRE ΣΟ Πατρών 1 3

 Βαθμολογία ανά κατηγορία

 20χρονοι

  • Α΄ νικητής: Σπύρος Τσαγγάρης          4,5
  • Β΄ νικητής: Ηρακλής Τσαγγάρης        4
  • Γ΄ νικητής: Γιώργος Γεραμούτσος     4

 Γυναίκες

  • Α΄ νικήτρια: Χριστίνα Παχάκη           4

 16χρονοι

  • Α΄ νικητής: Γιώργος Αθανασίου                 4,5
  • Β΄ νικητής: Φίλππος Τερζής                      4
  • Γ΄ νικητής: Παρασκευάς Δεληγιάννης     3,5

 12χρονοι

  • Α΄ νικητής: Θέμης Αναστασίου       3
  • Β΄ νικητής: Χρίστος Φώτος             3
  • Γ΄ νικητής: ΄Αρης Γκούτης               3

 10χρονοι

  • Α΄ νικητής: Γιώργος Καραγιάννης               3
  • Β΄ νικητής: Απόστολος Σταματόπουλος    2,5
  • Γ΄ νικητής: Χρήστος Καρατζάς                      1

 8χρονοι

  • Α΄ νικητής: Γιώργος Σταματόπουλος    2,5
  • Β΄ νικητής: Μιχάλης Ψαριάδης                1,5
 

 ΝΕΑΝΙΚΑ ΕΣΣΠ 2008

ΝΕΑΝΙΚΑ ΕΣΣΠ 2008 ΑΓΟΡΙΑ 8 ΕΤΩΝ    
       
Final Ranking    
       
Rank SNo. Name Rtg Pts
3 1 ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1000 5
5 4 ΨΑΡΙΑΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 1000 3½
6 2 ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 1000 1

 

ΝΕΑΝΙΚΑ ΕΣΣΠ 2008 ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ    
       
Final Ranking    
       
Rank SNo. Name Rtg Pts
1 1 ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 1015 5½
3 18 ΛΕΥΘΕΡΙΩΤΗΣ ΑΙΜΙΛΙΟΣ 1000 5
6 16 ΠΕΦΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1000 4
9 5 ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1005 4
13 17 ΚΑΡΑΤΖΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1000 3
15 4 ΣΟΦΙΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ 1005 2
18 11 ΖΑΠΑΝΤΕΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 1000 1

 

ΝΕΑΝΙΚΑ ΕΣΣΠ 2008 ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ    
       
Final Ranking    
       
Rank SNo. Name Rtg Pts
3 6 ΡΟΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ 1015 5
6 3 ΣΜΠΟΥΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1015 4
7 5 ΜΑΡΑΘΙΑΣ ΠΑΝΟΣ 1015 4
8 1 ΚΩΛΕΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1065 4
9 4 ΦΩΤΟΣ ΧΡΙΣΤΟΣ 1015 4
10 10 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝ.-ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 1005 3½
12 8 ΓΚΟΥΤΗΣ ΑΡΗΣ - ΗΛΙΑΣ 1010 3
15 7 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 1010 3
17 11 ΗΡΑΚΛΕΟΥΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 1005 2½

 

ΝΕΑΝΙΚΑ ΕΣΣΠ 2008 ΑΓΟΡΙΑ 14 ΕΤΩΝ    
       
Final Ranking    
       
Rank SNo. Name Rtg Pts
2 2 ΤΕΡΖΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΣΤΑΜΑΤΗΣ 1190 5½
5 3 ΣΜΠΟΥΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1105 4
 

ΝΕΑΝΙΚΑ ΕΣΣΠ 2008 ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12-16 ΕΤΩΝ

   
       
Final Ranking    
       
Rank SNo. Name Rtg Pts
3 8 ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 1170 4
7 4 ΤΕΡΖΗ ΝΕΦΕΛΗ 1000 1

ΑΡΧΕΙΟ

ΑΡΧΕΙΟ
"ΠΑΤΡΑΪΚΟΣ ΣΣ"
ΜΑΘΗΜΑΤΑ
ΔΣ - ΕΓΓΡΑΦΕΣ
ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΕΣ